Волшебниот свет на Dior е претставен на излозите на стоковната куќа Printemps во Париз. Кукли рачно изработени од тимот на Dior Haute Couture, облечени во иконски дизајни на оваа модна куќа, ја раскажуваат божиќната приказна меѓу препознатливите париски знаменитости. Целата оваа бајка беше свечено отворена од Lady Dior, Marion Cotillard.

СПОДЕЛИ
Претходна објава15 шармантни скандинавски балкони
Следна објаваЗабава, фотографија и авантура
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР