Pauline Darley, француски моден фотограф, има направено серија црно – бели фотографии испирирани од семејството Адамс. Morticia, Gomez, Wednesday, Cousin Itt и The thing се реално претставени и изгледаат како да имаат излезено од цртаниот филм. Pauline успеала соодветно да ги претстави најмаркантните ликови од The Addams Family на начин на кој се сеќаваме на нив: ексцентрични, морничави и забавни.

Morticia и Gomez зрачат со чуден сензибилитет, Wendesday изгледа како да планира нешто лошо, а Fester „позеленува“ од бес – исто како во филмот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваХороскопот и изборот на книги
Следна објаваПовеќе од човек | Tim Flach
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР