Dina Goldstein е наградуван фотограф кој работи на необични фотосесии и едиторијали за реклами и списанија. Нејзиниот последен проект е серијата на фотографии наречена “In The Dollhouse” кој претставува креативен осврт на животот на куклите Барби и Кен и она што се случува во нивниот дом.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗнаењето е моќ | 3D Bookends
Следна објаваЧитањето убива | Бето Гомез
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР