Милс и неговата сопруга завршуваат како заложници на роднини на убиениот криминалец (од првиот дел од филмот), а неговата ќерка Ким,  се обидува  да ја избегне судбината на своите родители. Инаку после успешниот старт на Бокс – Офисот, најавено е и трто продолжување на филмот.

Жанр: Акција – Трилер

Режија: Olivier Megaton

Актери: Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace

Премиера во САД: 5 Октомври 2012

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавините на островот Мајорка
Следна објаваЗнаењето е моќ | 3D Bookends
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР