John Reid под маска ќе се бори против неправдите на дивиот запад, а Tonto (Johnny Depp) ќе биде негов помошник –  домородец. Ова е новата филмска верзија на серијата која што со децении ја воодушевуваше публиката во Америка.

Жанр: Акција – Авантура

Режија: Gore Verbinski

Актери: Johnny Depp, Armie Hammer,  Tom Wilkinson

Премиера во САД: 3 Јули 2013

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Обележувалки за книги
Следна објаваНорма и добрите нешта | Пауло Коелјо
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР