Hotel Transylvania раскажува анимирана приказна за хотел со пет ѕвездички, чиј што сопственик е Дракула.  Тој ги повикува најславните чудовишта за да го прослават 118 роденден на неговата ќерка Мавис.  Дејствијата се развиваат кога во посета неочекувано доаѓа млад патник по име Џонатан, кој што се вљубува во ќерката на познатиот гроф.  Дракула прави се да ја спаси неговата миленичка  од оваа љубов пред да биде предоцна.

Жанр: Анимација – Комедија

Режија: Genndy Tartakovsky

Улоги: Adam Sandler, Kevin James,  Andy Samberg

Премиера во САД: 28 Септември 2012

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNo Globes | Трагедија на климатски промени
Следна објаваKarlie Kloss | Балетски танц на пистата
Афирмацијата на уметничките вредности обелоденети преку седмата уметност е нејзин печат врз креативната страна на животот. Во чекор со последните ажурирања од својата област, внимателно ја унапредува уметноста. Суптилното комуницирање преку музиката и користењето на мултимедијалниот приказ на уметноста ја прават непоправлив оптимист и трагач кон суперлативот од светски убавини.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР