Американскиот фотограф Dave Engledow изработил серија интересни и комични фотографии наречени “Најдобриот татко на светот” со својата преслатка ќеркичка Alice Bee. Дел од фотографиите ќе бидат објавени во вид на календар, при крајот на годината.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеодоливо природно | Crazy Milk Carafe
Следна објаваМожностите на една Нула
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР