Феноменот „yourecards“ и „someecards“ веќе одамна осамна на интернет, хранејќи ги веб порталите и социјалните мрежи со дневна доза сарказам и смеа – но, денес, нашата селекција од неколку картички кои прават шега или истакнуваат вистина на сметка на книгите се презентира пред Вас како забавната страна на читањето. Со која од нив (не) се согласувате или која највеќе Ве насмеа, споделете со нас во коментар!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФармерки за смартфон
Следна објаваПатување низ Македонија
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР