Интересен проект на шкотскиот фотограф Iain Blake кој со додавање на 5 мали камчиња на еден поголем им дали живост и емоции на обичните камења од плажата, претворајќи ги во стапала. Фотографирани во различни бои, големини и места раскажува интересна приказна за семејството и заедницата.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈога столче
Следна објаваРазиграна армија
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР