,,Бакнеж” (,,Тhe Kiss’’) e кус четириминутен филм чии носители се Matt McBrayer, Penny Blackwood Flick и Michael Goldberg. Станува збор за иновативно видео кое е инспирирано од класичните филмски љубовни триаголници и филмот воопшто. Протагонисти се една преубава девојка во паркот и двајца културни џентлмени кои се обидуваат да го освојат нејзиниот прв бакнеж. Ви звучи познато, клише и предвидливо? Вистина, почетокот на приказната и првобитните романтично-комични обиди да стигнат до нејзиното срце се типично филмски и препознатливи. И остатокот од сторијата продолжува во филмски манир, само што драстично го менува жанрот, донесуваjќи изненадување кое не го очекувате. Каков ќе биде епилогот на ,,романтичната’’ битка за бакнеж, останува да дознаете во наредните 4 минути.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Мачкини очи“ | Чекор по чекор
Следна објаваЧевел
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ