Секој нов момент нуди бесконечно можности за издигнување, шанса да се стане подобар и посреќен човек, но и да се погреши. ,,Секој момент е универзум” (,,Each Moment is the Universe’’ e кус филм од Bruce Thierry Cheung за вредноста на времето и начинот на кој го користиме. Во oсум минути е прикажана сторијата за маж кој повторно ,,се раѓа’’, обидувајќи се да ги поправи грешките од минатото, а истовремено да не запраша сите нас: дали живеам доволно добро за бидам горд на себе? Видеото изобилува со квалитетни животни пораки кои секој, без оглед на животната фаза во која се наоѓа, треба да ги има предвид во градењето на моментот – овде и сега. Погледнете го.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПоследната вечера
Следна објаваНесекојдневни додатоци | Чешлиња за коса
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ