Пет годишната Меди Ловел го прегрнува својот татко Џејкоб Ловел, имено припадник на американската армија, за време на одржувањето на 585тата воена дивизија, стационирано на церемонијата за Добредојде дома. Остварена во Охајо, 2010 година; оваа фотографија сведочи за емотивноста и поврзаноста на ќерките со татковците и обратно, слабоста и попустливоста на татковците кон ќерките, врз основа татковската прегратка како одбрамбен штит и прибежиште за малечкото татино девојче кое ќе го штити и пази цели живот, прегратка како најбезбедно место на светот.

Дело на фотографот Шон Метнис

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако едно дете го објасни Бог?
Следна објаваСензационалниот Бангкок (Тајланд)
Задолжена за најблагорoдната навика, наклонетоста кон книги. Стои на ставот дека умереноста е универзален клуч, нејзината перфекционираност јасно ги селектира информациите со кои врши промоција на книжевната уметност. Живеејќи неколку животи паралелно - како читател и автор, приврзаничка е на ендемичниот вид на автори, модерен конзервативец кога се во прашање вредностите на животот, а истовремено, вечна вљубеничка во убавото.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР