Во Selfie Museum во Skopje City Mall може да се забавувате, да направите селфи фотографии и видеа на 18 различни содржини/ позадини и да ги објавите на своите профили на социјалните мрежи.

Selfie Museum е одлично место за забава со пријатели или дојдете сами бидејќи има поставено триподи за самостојно сликање. Со разновидноста и атрактивноста на содржините нудиме одлични услови за совршени Instagram, Facebook или Tik Tok видеа и фотографии.

Ангелски крилја, џиновски крофни, кафе во Париз, луксузна када …. се само дел од содржините со кои може да се фотографирате во Selfie Museum.

Selfie Museum се наоѓа на I кат во Скопје Сити Мол и ќе биде отворен за посетители во периодот од 4 февруари до 10 март 2022 година.

Работното време на Селфи Музејот ќе биде секој ден, од понеделник до сабота од 10.00 до 22.00 часот, а во недела од 10.00 до 20.00 часот.

Содржините се пригодни за сите возрасти, но најмногу одговараат за деца над 8 години, младинци, млади и сите што се чувствуваат така.

Влезницата во Селфи Музејот ќе чини 100 денари поединечно или 360 денари за 4 посетители.

*за деца до 6 години влезот е слободен

Времетраењето на посетата е ограничено на 40 минути, што е и повеќе од доволно време за да се направат фотографии во сите содржини.

Мерки за заштита од Ковид 19 – бројот на посетители во исто време е ограничен на 15, задолжително е дезинфицирање на влезот од Selfie Museum, носење на маска и почитување на дистанца.

Дојди, сликај се, забавувај се!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРајска градина: ELIE SAAB COUTURE – колекција пролет/лето 2022
Следна објаваПатување во вселената: FENDI COUTURE колекција пролет/лето 2022
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ