Дали има нешто поубаво за да се одбележи почетокот на летото од гламурозната и блескава нова колекција на накит?

Ако го прашате брендот Harry Winston одговорот е не.

Врз основа на акронимот на зборот за кој се испеани многу песни и раскажани многу приказни за љубовта, (love).

L, во оваа колекција (light) претставува светлина, О (obsession)претставува опсесија, V претставува (vow) завет и Е (eternity) претставува вечност. И можеме слободно да кажеме дека најновиот ансамбл на познатиот бренд е ултра-шик и прекрасен. .

Се состои од 39 парчиња поделени во четири уникатни поглавја, колекцијата содржи прстени со накит, обетки и ѓердани. Колекцијата „Light“ претставува брилијантен состав на дијаманти, розови сафири, спесарити и рубини, додека “Obsession” се карактеризира со живописни камења во нијанси на виолетова, портокалова и црвена боја.

Vox се состои од ѓердан, прстен и обетки со рубини, дијаманти и розови сафири, кои се втиснати во розово злато. Конечно, линијата Eternity – вечност има Sweet Heart ѓердан, обетки и прстен со дијаманти, рубини и розови сафири.

Извршниот директор на брендот Harry Winston, Najla Hayek изјави: „Љубовта е круцијална емоција. Поради својата комплексност, сакавме новата колекција да има димензија и да содржи прекрасни скапоцени камења во живописни нијанси како што се црвена, жолта, портокалова, розова и виолетова, со цел правилно да ги претставиме динамиката и огнените емоции кои стојат зад нејзината инспирација”.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАко носите црна облека во текот на летото, бидете заводливи како Кендис Свонпул
Следна објаваChanel Coco Beach 2021: нова летна кампања со пејачката Angèle van Laeken!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ