Белгиската пејачка и амбасадорка на брендот „Chanel“, Angèle van Laeken е заштитно лице на новата кампања Chanel Coco Beach 2021 …

Така фотографирана, таа кај нас буди желба за одмор. Coco Beach содржи топови, костими за капење, шорцеви, капи и пешкир за на плажа.

Тропските дезени доаѓаат во сина и бела нијанса, додека другите парчиња се достапни во крем и црни нијанси. Со стилот потпишан од Samanta Gil, Angèle van Laeken ни претставува лесни материјали идеални за топлата сезона. Boizino работеше на нејзината фризура, додека Selin Martin беше задолжена за шминката.

„Оваа колекција совршено ми одговара – таа е прослава на слободната, со лежерна привлечност и радост на животот. Ништо не ми е поважно од удобноста и комфорот. Бидејќи е летна колекција, ни дава надеж и сакаме веднаш да одиме на патување “, објаснува Angèle van Laeken.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирирана од љубовта – новата Harry Winston колекција на накит!
Следна објаваКомпименти за господин и г-ѓа Бибер: Хејли и елегантниот Џастин во Париз!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ