Овие славни мајки се породиja по 40 – тата година … 

Да се стане мајка откако ќе се наполнат 40 години не е секогаш лесно, но некои познати личности ни покажаа дека е можно да се разбие ова табу и да се израснат среќни и здрави деца подоцна во животот.

Пододолу видите ги славните личности кои се породија откако наполнија 40 години!

Џенет Џексон го роди своето прво дете  Еиса, на 50-годишна возраст.

Хали Бери имала 41 година кога прв пат се породила. Таткото на Нахла Ариела е моделот Габриел Обри.

Хали Бери го роди своето второ дете Масео на 47-годишна возраст. Неговиот татко е француски актер Оливие Мартинез.

Мараја Кери
Поп-starвездата ги роди близнаците Монро и Марокен на 41. година. Нивниот татко е раперот Ник Канон.
Кортни Кокс
Sвездата на „Пријатели“ ја роди својата ќерка Коко во 2004 година, на 40-годишна возраст.
Салма Хајек
Актерката исто така се бореше да остане бремена, но на 41 година беше благословена со нејзината ќерка Валентина Палома.
Ева Мендес
Во брак со актерот Рајан Гослинг, таа го роди своето прво дете Есмералда, кога Ева имаше 40 години. Најмалата, Амада, се роди две години подоцна.
Сузан Сарандон
Актерката, која има три деца, исто така стана мајка подоцна во животот. Таа имаше 39 години кога се роди нејзиниот прв син Џек Хенри и 42 кога се роди нејзиниот втор син Мајлс.
Нејзината ќерка Ева се родила кога Сузан имала 45. 
Никол Кидман
Актерката ги посвои Конор и Изабела кога сè уште беше во брак со Том Круз. На 41 година, Никол и сопругот Кит Урбан добија девојче по име Сандеј Роуз.
Селин Дион
Пејачката ги роди близнаците Еди и Нелсон на 42-годишна возраст. Претходно минала низ шест обиди на ИВФ.
Пејачката го родила својот прв син во 2001 година, Рене-Чарлс, а скоро една деценија подоцна имаше близнаци, Нелсон и Еди, родени во 2010 година.
Гвен Стефани
Пејачката ги роди Кингстон и Зума кога требаше да наполни 40 години. Четири години подоцна, Гвен Стефани и Буш, пејачот Гевин Росдејл го добија Аполо.
Џулиан Мур
На 41-годишна возраст, актерката и сопругот Барт Фројндлих ја добија ќерката Лив.
Ким Бесинџер
Ирланд Бесинџер е ќерка на Ким Бесинџер и Алек Болдвин. Ким стана мајка за прв пат на 41 година.
Аманда Пит
Taa имаше 42 години кога го роди Хенри.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри идеи за совршени спални соби од соништата!
Следна објаваСовршени чевли за новата сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ