Во новата колекција на обувки од Мансур Гавриел, наменети за сезоната пролет / лето 2021 година, може да видиме четири минималистички силуети, понудени во прекрасни пастелни тонови …

Slingback е опција со мачја пета, идеална за долги прошетки низ градот, додека Square Ballerina е рамен модел со машна на врвот. Square Toe Loafer е елегантен пристап кон класичните чевли без врвки, додека на крајот, моделот Low Mule се одликува со тенка, квадратна пета.

Минималистичките стилови се нудат во светли бои, вклучувајќи розова, светлосина, жолта и зелена лимета. Ако посуптилните нијанси се вашиот избор, во понуда се црна, бела и беж боја.

Официјално сите модели се во продажба on-line, на неговиот вебсајт.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвие славни мајки се породиja по 40 – тата година!
Следна објаваИзвонреден париски стил во колекцијата на Изабел Марант есен / зима 2021/22
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ