Дали е тоа кога полека почнуваме да се претвораме во своите родители?

Според мислењето на експертите, не постои дефиниција за периодот во кој завршува детството и започнува зрелоста.

Тоа е нијансирана транзиција која трае за време на три децении. Системите, како што се образованието, здравството и законите ги дефинираат сите овие премини, што ја прави целата приказна нешто полесна за нас.

Според експертите, не постои детство, по кое следи период на возрасен живот. Значи, ако сте сега во своите дваесетти години и се борите со светот на возрасните, не правете го тоа. Ако сте околу триесет и четириесет години и сеуште не се сметате себеси за возрасен, кому му е грижа за тоа?

Според многу тврдења, луѓето се претвораат во своите родители во еден момент од животот, а како што велат експертите, тоа е нешто што треба да се слави, бидејќи родителите се многу важен фактор во животот на секој од нас.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовети за успешно одгледување на растенијата во затворен простор!
Следна објаваРамни чевли и влечки: совршени обувки за удобен престој во домот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ