Побарајте пар супер удобни чевли што ќе направат да изгледате стилски дома.

Во овој период на ограничувања и полу-карантин во кој можностите за излегување се навистина ограничени, единствените чевли што би сакале да ги носиме се класичните домашни влечки…

Но, одговорот е … НЕ! Бидејќи има чевли кои знаат совршено да ги комбинираат удобноста и стилот. Кои?

Кадифени рамни чевли или крзнени влечки се идеални за дома.

Мора да споменеме дека многу влијателни дами ги комбинираат овие модели со костуми и вечерни фустани!

Не е важно дали се чувствувате поудобно со едните или другите.

Сите модели се доволно шик и навистина супер удобни: накратко, вистински компромис во овој конкретен период e да не се откажувате од тој допир на гламур кој  никогаш не е премногу!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКога конечно стануваме возрасни личности?
Следна објаваНајубавите јакни од педуви за оваа зима – Mango, Zara, Massimo Duti!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ