Дизајнот на ентериер исто така ги следи трендовите што овозможуваат свежина на просторот секоја година. Новиот хит во уредувањето на ентериерите го носи името пампас и е сува трева која стана многу посакуван домашен декор веќе неколку сезони, но оваа година доживува апсолутна доминација и побарувачка.

Оваа ефективна трева е всушност многу едноставна, може да варира во густина, големина и боја и како таква е идеален многуаголник за прилагодување на вашиот сопствен стил и простор. Предлагаме да се постави во дневната соба, ходникот или спалната соба бидејќи станува збор за мирна и пристојна декорација која, од друга страна, е повторно толку посебна и впечатлива што несомнено плени на прв поглед. Пампасот е многу елегантен, рафиниран и гламурозен, така што совршено ќе се вклопи во минималистички ентериери што сакате да им дадете динамика, но и оние кои се малку позаиграни.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗелени нијанси во колекциите есен / зима 2020/2021!
Следна објаваБилјана Цветанова-сликањето како потреба и начин на живот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ