Глобалната пандемија и природните катастрофи ги принудија луѓето внимателно да го следат светот околу нив, а модните куќи ја удвоија оваа важна порака на модните писти, користејќи секакви зелени нијанси насекаде, на пример, нијансата на фстаци – која е сега најпопуларната на социјалните мрежи.

Од светло зелена лимета до заситена темно зелена – колекциите есен-зима 2020/2021 се можеби исполнети со главната асоцијација на природата.

Смарагдната боја беше особено забележлива и истакната на претходните модни ревии за сезоната есен / зима. Својата манифестација ја најде во развеаната свила, како на модната ревија на Миу Миу со бујните вечерни фустани со карнери и обемните викторијански ракави кај Ели Сааб.

Строгите дводелни костуми со панталони се исто така обоени во светло зелена нијанса – Лакост ги покажа своите варијации на оваа тема.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: девојките носат џокеј чизми оваа есен!
Следна објаваПампас: Нов хит во уредувањето на домот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ