Оваа есен, аристократскиот стил инспириран од јавањето е посебно релевантен кај влијателите инфлуенсерки.

Девојките носат пелерини, јакни во комбинација со тесни панталони и избираат џокејски чизми за модерен есенски изглед.

Карактеристичните чизми во овој стил се високи до колена, на ниска квадратна пета и минимум декорација. Првично, тие беа наменети само за јавање, но во втората половина на 20 век, тие станаа широко распространети кај дамите. Оваа сезона, џокеј чизмите се меѓу најпопуларните модели и се идеални во комбинација со класична облека.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубавите чевли „Mary Jane“ повторно се во тренд!
Следна објаваЗелени нијанси во колекциите есен / зима 2020/2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ