Ултра познатата јапонска уметница Yayoi Kusama, се враќа на сцената …

Овој пат, таа ја претстави спектакуларната креација во чест на Veuve Clicquot La Grande Dame 2012, во форма на лимитирани, со точки шишиња за шампањ. Креирани како дел од соработката помеѓу француската куќа на шампањ и Yayoi Kusama, на овие ексклузивни декантери им е дадена познатата со точки естетика, која е ре-аранжирана во форма на меурчиња од шампањ.

 

Пакувањето доаѓа украсено со цветен мотив, кој нè асоцира на нејзината Flowers that Bloom at Midnight серија.

 

Yayoi Kusama x La Grande Dame 2012 Vintage Clicquot шишињата на шампањ, ќе бидат достапни за купување од 23 септември, по цена од 242 долари.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТом Форд 2021: Најоптимистичка облека за иднината!
Следна објаваЕсенски трендовски чизми со потпис на J.Lo. за DSW
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ