Најоптимистичка облека за иднината!

„Што претставува за мене колекцијата пролет / лето 2021 година?

“Се надевам на посреќно време. И се надевам дека мојата облека ќе ве насмее и ќе направи да се чувствувате подобро секој ден “.

Со овие зборови, Том Форд ја започна виртуелната презентација на своите нови креации. Неверојатно, но дизајнерот, претседател на Американската модна асоцијација, под чие покровителство се одржува модната недела во Њујорк, одлучи самиот да не ја води ревијата. Сепак, се разбира, тој не одби да ја претстави колекцијата.

Пролетната колекција на Том Форд за 2021 година стана вистински бунт – отпечатоците таласаат пред вашите очи: леопард, зебра и цела цветна градина. Она што вреди за внимание: цртани растенија на трепетливите ткаенини кои повеќе личат на боенки, кои би можеле и самите да ги обоиме со нашата омилена нијанса.

Навистина, тоа охрабрува!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПМГ РЕКОРДИНГС Фестивал 10 во рамките на Бела Ноќ
Следна објаваVeuve Clicquot претставува нова уметничка соработка со Yayoi Kusama!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ