Францускиот бренд за накит, Картие, претстави нова колекција, наречена Sur Naturel …

Моделот Бланка Падиља ја доби главната улога во новата кампања, во која има шарени дизени инспирирани од водата, фауната и флората.

Убавите бои создаваат совршен контраст на овие гламурозни фотографии. Ретки камења, како што се смарагди, сафири, дијаманти и опали, се издвојуваат на луксузните парчиња.

Што се однесува до убавината, природната привлечност на Бланка зрачи со максимална моќ, благодарение на не нагласената шминка и едноставната, но елегантна фризура.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајубави сандали со ремени за ова лето!
Следна објава10 најмодерни шапки за ова лето!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ