Најновиот тренд „цветен чај“ го поплави Инстаграм со елегантни шољи со цвеќиња кои се јадат.

Омилените пијалоци се украсени со прекрасни деликатни цвеќиња. Некои ова лето „цветаат“ со кафе и капучино, додека други пијат индиски чај кој содржи многу живи цвеќиња како рози, маслинови гранки, бело цвеќе од камилица …

Како да додадете нова цветна нота во вашата дневна рутина. Сакате да создадете свое ремек-дело кое се јаде?

Најважно е да и се предадете на вашата фантазија со тоа што ќе го креирате вашиот омилен чај, создавајќи го најубавиот аранжман – Инфлуенсерките користат шарени цвеќиња, тантела, страници од книги …

Погледнете ги нашите предлози и инспирирајте се!

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваValentino најавува лансирање на нов парфем, чиј амбасадор е Лејди Гага!
Следна објаваСладолед од лимета со мед!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ