Славниот дизајнер ќе се занимава со туризмот во Италија.
Џорџо Армани доби ново назначување. Италијанскиот туристички сектор се рестартира и како дел од тоа, Светската туристичка организација при Обединетите нации (UNWTO) избра нови амбасадори.

Едниот од нив е модниот дизајнер Џорџо Армани, а другиот е познатиот готвач Џино Сорбило.

Организацијата е убедена дека благодарение на напорите на Армани и Сорбило, ќе биде можно да се зајакнат односите на UNWTO со Италија.

Џорџо стана синоним за италијански стил ширум светот, а Сорбило се поврзува со многу вкусните неаполски пици.

Забележано е дека модните дизајни на Армани остануваат безвремени, а самиот моден дизајнер ја третира околината со неверојатна почит.

„Одржливоста за Џорџо Армани значи создавање систем кој може да преживее време и да ги почитува сите ресурси, со целосно разбирање дека иднината на идните генерации зависи од денешните избори“, се вели во соопштението на UNWTO.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСтилски модели на бермуди за лето 2020!
Следна објаваЛето дома: висечката фотеља го трансформира просторот и го опушта телото!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ