Од бермудите не се откажуваме ниту оваа сезона …

Иако се задолжителни за секоја летна гардероба, оваа сезона во тренд се бермуди и шорцеви кои се вратија директно од деведесеттите …

Овие панталони лесно се вклопуваат во летните стилови.

Можете да ги комбинирате со кардиган и да ги носите во постудените летни вечери или едноставно со класична бела кошула за стилски дневен изглед.

Бермудите на секоја облека им даваат доза на елеганција и лежерност, а подолу ви ги прикажуваме стилските модели кои можете да ги најдете во продавниците на Скопје Сити Мол …

 

 

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШарпите се најпосакуваниот летен детаљ на косата!
Следна објаваЏорџо Армани стана амбасадор на ООН!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ