Летото е совршено време за поставување на нови трендови.
Додека се подготвуваме за летните прошетки, потребен ни е паметен начин како да ја освежиме постојната гардероба. Реновирањето на летната гардероба не мора да биде обемно, туку само со допир на некој нов моден детаљ.

Ова лето, на голема врата, шарпите се вратија. Но, не шарпа што традиционално ја врзувате околу вратот, туку што ја врзуваме околу главата или околу опашката на косата или пунџата.

Оваа едноставна квадратна ткаенина може да ја издигне секоја облека на ново ниво, а подолу ви ги носиме нашите омилени дезени …

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваShanghai Wonderland – уникатен луксузен хотел во напуштен каменолом!
Следна објаваСтилски модели на бермуди за лето 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ