Louis Vuitton отвори ресторан и кафуле во својата нова продавница во Осака, Јапонија, а ентериерите беа дизајнирани од тимот за дизајн на брендот.

Sugalabo V е првиот ресторан што Louis Vuitton го создал во една од своите продавници. Го зафаќа горниот кат на неодамна отворената подружница на брендот на Мидосуја – булевар во центарот на Осака, исполнет со луксузни модни бутици.

Ресторанот го води јапонскиот готвач Јосуке Суга, кој стана познат во 2015 година, кога отвори интимен ресторан во Токио, наречен Sugalabo.

Sugalabo V има слична приватна атмосфера. Ресторанот располага со неколку простории за јадење со чоколадо-кафени трпезарии каде што може да се најдат само мали групи на луѓе.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВо Лондон е отворен ресторан со необичен ентериер!
Следна објава“Savage x Fenty” на Ријана лансираше нов дел од летната кампања!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ