За реалните жени …

Марката за долна облека на Ријана, Savage x Fenty, го претстави вториот дел од својата летна кампања, со девет амбасадорки кои се фотографираа дома, како што беше случајот со првата кампања…

Моделките, меѓу кои Ајша Пери-Икбал, Алаја Еи, Ана Круз, Кори Корен, Денис Бидо, Џезмин Jayеј, Јована Албино, Сами Симарели и Симфани Сото, ја облекоа колекцијата „Љубовна тантела“, креирана во соработка со Адам Селман.

Целата кампања Savage x Fenty можете да ја видите во нашата галерија …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSugalabo V – прв ресторан на Louis Vuitton!
Следна објаваЗошто кефирот е совршен избор за вечера!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ