Во главниот град на Велика Британија, отворен е ресторан со уникатен ентериер кој може да ве изненади.

Ресторанот “The Glade” лоциран во Лондон (Велика Британија), беше отворен по долго реновирање. Дизајнерите имаа одлични идеи и создадоа пикник ресторан во стилот на “Земја на чудата”. Во ресторанот можат удобно да се сместат 32 лица.

Претходно, француските уметници Каролин и Дидие Кватермејн ги аранжирале муралите со декупаж техника, а неодамна насликале свила со која ги смениле столиците и софите во ресторанот. Избраа извонредни нијанси на сини и виолетови тонови кои се во согласност со новите кадифени пресвлеки.

Вајарот Александар Кехајоглу ги насликал теписите кои имитираат пасторални пејсажи направени од волна и додал “шумски под” во ресторанот.

Image result for „The Glade“Лондон

Image result for „The Glade“Лондон

Related image

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДекадентен Арт Деко амбиент во париски елитен ресторан!
Следна објаваSugalabo V – прв ресторан на Louis Vuitton!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР