Декорирањето на соба за тинејџер може да биде навистина тешка работа. Еден ден, тие сакаат светло розови завеси, а следниот, тие сакаат да ја обојат целата просторија црна.

На секој тинејџер му е потребен личен простор што ќе може да го дизајнира по свој вкус (секако со некои упатства).

За да ви помогнеме, ние најдоме неколку добри идеи на спални соби кои можете да ги теализирате во скоро секој простор, без оглед на неговата форма или големина.

Овие модерни соби се свежи, ја рефлектираат индивидуалноста, независноста и зрелоста на тинејџерот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗа вечера: Лесна и хранлива крем чорба!
Следна објаваВкусен рецепт за пица
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР