Една од придобивките од присилната самоизолација – слободно време, кое секогаш толку многу недостасува.

Многу познати личности ги споделуваат со своите фанови на социјални медиуми, своите начини како го користат слободното време за време на карантинот.

Најпопуларни се разбира, се книгите и филмови. Селена Гомез им посвети време на своите обожаватели и објави список со омилени филмови, серии, книги и песни кои ќе ви ја разубават вашата дневна рутина.

Филмови:

“The Invisible Man”
“American Hustle”
“Clueless”
“Uncut Gems”
“Sugar & Spice”
“After the Wedding”
“Zodiac”
“Election”
“Flirting with Disaster”

Серии:
“Good Girls”
“The Morning Show”
“Servant”

Книги:

Becoming – Michelle Obama
The Undocumented Americans by Karl Corneo
The Secret Language of the Universe – Laura Lin Jackson

Музика:
“If the World Was Ending” — JP Saxe & Julia Michaels
“You Say” — Lauren Daigle
“Snow child” — The Weeknd
“The Blessing” — Kari Jobe, Cody Carnes & Elevation Worship

Podcast:
On Purpose with Jay Shetty
Wait Wait… Don’t Tell Me
A New Earth — Oprah & Eckhart Tolle
Get Sleepy

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна историја: како настанаа легендарните дво-бојни балетанки Шанел!
Следна објаваЗа вечера: Лесна и хранлива крем чорба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР