Ако сте од оние што особено сакаат природни материјали и нежни, земјени тонови во ентериерите, ние дефинитивно ви предлагаме да обрнете внимание на ратанот – безвременски материјал кој стана апсолутна ѕвезда во последно време кога станува збор за дизајнот на ентериер.
Ратан е материјал кој секогаш доаѓа во ненаметливи и неутрални нијанси, поради што е исклучително лесно да се вклопи во просторија што ќе му даде посебен шарм и доза на бохо енергија. Со оглед на зголемената понуда, парчиња ратан или деталите навистина можат да се користат во сите простории денес; без разлика дали е во дневната соба, спалната соба или бањата или терасата – може да се види во најразлични дизајни. Овие разноврсни плетени парчиња ја должат својата популарност на големото враќање на природата во енетриерните решенија, како и на зголемување на свеста кога станува збор за зачувување на животната средина и органско производство и одржливост воопшто. Така, од ратан има најразличен мебел, па дури и лустери,разновидни детали за пријатно чувство во вашиот дом!
Подолу, ви истакнавме детали и парчиња кои може да се вклопат во вашиот ентериер.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајпознати светски музеи за автомобили кои може да ги посетите виртуелно
Следна објава4 сигурни знаци дека имате недостастаток од витамин Ц!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР