banner newsletter-01
***

Денот го започнуваме со свежи сокови

fj

Дали сте ги пробале нашите домашни?

А првата седмца од месец март со:

03.03. // 21:00

Концерт во вторник!
На нашето поткровје ќе настапат неколку одлични музичари кои ќе ни отсвират од традиционални ритми до џез хармонии.
Влезот за концертот е слободен.

1

06.03. // 17:00

Аfterwork дружење, со супер понуда на мезе, во петок после работа!

6. mart

06.03. // 22:00

Одлична атмосфера за пеење и танцување, во петок вечер!

cover 15

07.03. // 15:00

Кастинг за модели на модната агенција Подиум, во сабота поручек!

kasting

07.03. // 21:30

Свирка, во сабота вечер!

cover 1
***

Се гледаме на 50-та Дивизија бр. 22

©2020 Public Room | 50 Divizija 22, Skopje, Macedonia | www.publicroom.org

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗдрав корнер: 4 правила кои мора да ги следите ако сакате добар тонус на мускулите!
Следна објаваПрв јавен настап на North West – ќерката на Kanye West и Kim Kardashian на PFW!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР