Никогаш не е прерано да се започне со музичката кариера, а токму тоа го докажа шестгодишната ќерка на Kanye West и Kim Kardashian, North West.

Имено, малата пејачка се придружи на нејзиниот татко синоќа на модната ревија „Yeezy Season 8“ и отпеа една песна додека Kanye, полн со гордост, ја придружуваше цело време, додека мајката Kim гледаше од публиката со нејзината сестра Kourtne и внуката Penelope.

North ја изведе песната на детскиот рапер Zaze.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна соба
Следна објава10 модели кои сакаме да ги имаме во својот гардеробер – веднаш!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР