Светските познати дизајнери се тие кои ги поставуваат новите трендови, а ние секогаш сакаме да погледнеме што ново носат на модната сцена.

Темелно ги разгледавме нивните колекции и избравме 10 модели со кои можат да се пофалат, кои се носиви и можеме да ги комбинираме како ни одговараат.

Versace – одлични неспоиви комбинации

Missoni – раскошна трикотажа

Salvatore Ferragamo слави седум архетипови на жени

Boss – стара естетика на нов начин

 

Dolce & Gabbana – Колекцијата им ја посвети на на своите уметници

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрв јавен настап на North West – ќерката на Kanye West и Kim Kardashian на PFW!
Следна објаваЛуксузна колекција на Хермес за пролет / лето 2020!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР