Луксузната модна куќа Хермес не ја одбележа својата колекција со живописни бои, туку напротив, преовладуваат загасити бои, но затоа кожата како материјал е во прв план.

Креативната директорка Надеж Ванхи-Кибулски ја спари минималистичката колекција со доза на софистицираност и им оддаде почит на старите кројачки занаети.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 модели кои сакаме да ги имаме во својот гардеробер – веднаш!
Следна објаваТренд: XXX големина!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР