Игнорирањето на овој дел од вашето тело ве прави да изгледате постари

Резултатите од една британска студија, во која се проценува староста на луѓето преку нивните раце, го докажа овој факт …

Поточно, 69% од испитаниците процениле дека луѓето со суви рацесе дури и до 10 години постари отколку што навистина биле, а добро негувани и нежни раце им биле дадени на помладите возрасни групи.

Затоа, посветете внимание на вашите раце, особено во зима и редовно нанесувајте крем за раце, најдобро да содржи алое вера, екстракти од алги, хијалуронска киселина и пантенон.

СПОДЕЛИ
Претходна објава4 највалкани работи во вашиот дом!
Следна објаваХит боја на пролетта: Бојата на јоргованот доминира во трендовите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР