Во пресрет на петчасовниот фестивал „Мозаик“ кој ќе се одржи на 28 февруари во СЦ „Борис Трајковски“,  чаирскиот романтичар Владо Јаневски ве кани да бидете дел од оваа голема концертна турнеја на нашите домашни ѕвезди. 

Покрај Владо на фестивалот ќе настапат Слаткаристика, Елита 5, Нокаут, Ферус Мустафов и Сам. Картите се во претпродажба по цена од 150 денари. 

Бидете и вие дел од мозаикот!

Владо Јаневски @ Мозаик (Скопје, 28.02.2020)

И Владо Јаневски е дел до мозаикот – турнеја која започнува во Скопје на 28 февруари. Во А1 Арена ќе настапи заедно со Нокаут, Слаткаристика, Елита 5, Ферус Мустафов и S4MM. Се гледаме!

Posted by Mosaic Festival on Monday, 17 February 2020

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСандали со блок пета ќе владеат оваа пролет!
Следна објаваЗдрава храна која не треба да се консумира на празен стомак!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР