Погледнете неколку фотографии од прекрасниот дом на Томи Хилфигер.
Познатиот моден дизајнер Томи Хилфигер сака да ја продаде својата прекрасна вила во Мајами, па фотографиите од ентериерот излегоа во јавноста.

Американскиот креатор дефинитивно нашол инспирација во украсувањето на својот дом во Мајами во делата на поп-артот. Експлозијата на бои и сосема различни стилови на украсување во секоја просторија ја прават оваа вила апсолутно уникатна.

Прекрасната вила има седум луксузни спални соби и осум купатила. Она што е најинтересно е дека сите спални соби се украсени поинаку, но тие имаат едно заедничко нешто – експлозија на живописни бои и неверојатна елеганција. Куќата, се разбира, има голема кујна, луксузна дневна соба, кино, лифт, теретана, пространи ходници, а сите простории се одликуваат со необични детали.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Gaultier Paris“- наскоро со нови детали за новиот проект!
Следна објаваМодна недела во Лондон: како се облечени поканетите дами!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР