Додека се одржува Модната недела во Лондон, нас истовремено не интересира како се облечени поканетите модни уредници, трендсетери и останатите гости на модните ревии.

Изгледот е помалку нападен, понекогаш панк и вклучува чудна палета на бои, принтови се комбинираат заедно со класичните палта, каро и твид.

Секако сите овие фотографии се направени додека гостите се упатуваат кон местата каде се одржуваат модните настани.

фрлете еден поглед на нивниот моден изглед …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПогледнете го неверојатно раскошниот дом на Томи Хилфигер!
Следна објаваПрограма во Јавна Соба
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР