На нашата програма оваа седмица:

10.12. // 18:00 – Од Сапиенс до Хомо деус
Отворено предавање и деконструкција на визионерскиот опус на Јувал Ноа Харари.

image

11.12. // 19:30 – Промоција на графичкиот роман – Во Италија сите се мажи
Промоција на еден интересен графички роман чиј автори се Лука де Сантис и Сара Колаоне од Италија.

image

12.12. // 10:00 – Форум на социјални претпријатија
Асоцијација за здравствена едукација и истражување – ХЕРА, продолжува да го промовира социјалното претприемништво како можност за развој на социјалната економија.

forum

12.12. // 18:00 – Предавање – Опрема и Безбедност
Дознајте како се користи и одржува планинарската опрема и како да останете безбедни при ризик во природата.

image

12.12. // 21:00 -Стендап шоу на Никола Тодороски
Еден човек со микрофон и 75 минути пеколна комедија.

stand up

13.12. // 12:00 – InnoTech Club
Неформално дружење за сите кои сакаат да се запознаат со клучните фактори на науката, технологијата и иновациите.

inntech

13.12. // 17:00 – Петок после работа
Опуштена атмосфера, супер музиче, бургер и Златен Даб за 100 денари.

13.12.

13.12. // 22:00 – Македонски Шлагери
Препев на најубавите македонски евергрини.

cover 7

14.12. // 18:00 – Официјално отворање на Jungle Tribe Македонија
Запознајте го тимот на Jungle Tribe и дознајте ги светските дестинации за патување кои тие ги нудат.

jungle tribe

14.12. // 21:30 – Предновогодишни дружења во Public Room
Премиерно во Јавна Соба поп-рок бендот Fiction составен од тројца млади момци.

cover 2

15.12. // 12:00 – Детска креативна работилница
Овој пат во духот на Нова Година изработуваме новогодишни подарочиња кои на крај дечињата ќе можат да ги задржат за себе.

15.12.

15.12. // 13:00 – Spice it up with Vegeta Natur #2
Повелете на вкусен неделен ручек со најблиските и новите зачини на Вегета.

vegeta
***

Одлична музичка програма за вашите предновогодишни дружења цел декември!

newsletter dekemvri
***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објава`ЕНИ Јуниор`, Бродвејски Мјузикл за деца и младинци
Следна објаваАКТЕР ЧОВЕК стана дел од редовен репертоар на интернационален театар
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР