При средбата со сопствениците на мансардата во Сохо, студиото за дизајн беше инспирирано од нивните интересни личности, како и од нивната современа уметничка колекција…

Концептот за дизајнот на овој ентериер, брзо почна да се претвора во цврста идеја. Интригантната колекција на современа уметност и фотографски уметнички дела беше една од првите работи што Студиолав ги сретна во обидот да ја разбере естетиката и темпераментите на неговите клиенти.

Истражувајќи и работејќи со нив уште од почеток, тие создадоа простор што може да биде приватен дом, но и место за дружење и работа исто така.

Успехот на овој проект за дизајн на ентериерот лежи во создавање простор кој делува како луксузен, современ дом кој е истовремено гостопримлив и лесно одговара на дневните потреби на неговите сопственици.

Целиот дизајн, вклучувајќи го мебелот и осветлувањето, завршните детали и бои, совршено ја потенцира уметничката колекција на сопствениците, славејќи ги нивните екстровертни личности.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНа продажба неверојатниот стан на Бет Мидлер!
Следна објаваПОЧНУВА СКОПСКАТА НЕДЕЛА НА ДИЗАЈН ВО ЈАВНА СОБА
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР