Гордо сместен во срцето на Менхетен, станот на Бет Мидлер, со површина од околу 700 квадратни метри, веројатно нуди еден од најдобрите погледи на Њујорк…

Славната пејачка, текстописец, актерка и комичарка одлучи заедно со својот сопруг дека нивниот неверојатен пентхаус со 14 соби е преголем за нив. Како резултат на тоа, тие го ставија на продажба по цена од 50 милиони долари.

Нејзиниот стан зафаќа три ката во зграда од камен и тула, која била изградена во текот на 1920-тите. Како што рековме и порано, погледот на градот обезбеден од овој стан може да се смета за најдобар во целиот Њујорк. Самиот стан има околу 300 квадратни метри екстериер, така што има многу простор за уживање со неверојатната глетка.

Покрај тоа, тука е и стаклената градина со стаклен покрив и прозорци, кровна тераса со масивна платформа, библиотека со полици од подот до таванот и многу повеќе.

Главниот дел од станот се наоѓа на петнаесеттиот кат и содржи пет спални соби, шест купатила, семејна просторија, перална и теретана. Главната спалната соба има сопствен камин и гардероба, заедно со работен простор.

Дали вие би сакала да живеете овде?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорби со пердуви – најдобри пријатели во празничната сезона!
Следна објаваСовремен стан во Сохо!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР