На нашата неделна програма:

13.11. // 18:00 – 3 основни елементи за да се случи промената која ја посакуваме
Како да направите промена кај себе со видливи резултати.

sensum

13.11. // 19:30 – Промоција на книга од д-р Васко Шутаров
Нова книга за вашата библиотека.

image

14.11.- 16.11. // 09:00 – 17:00 OTP workshop
Овие три дена Јавна Соба ќе биде домаќин на дизајнери од Белгија, Англија и Холандија кои заедно со наши архитекти ќе се дизаjнираат мобилна градина наменета за лица со попреченост во развојот.

OTP workshop photo

Oваа работилница е дел од проектот On the point

14.11. // 21:00 – 2 Mothers Brothers Comedy Cabaret
Сатирично и комично музичко кабаре.

stand up

15.11. // 17:00 – Петок после работа
Уште еден петочен afterwork со вкусни, сочни и неодоливи бургери во комбинација со пиво, секако заедно за супер цена од 100 ден!

15.11

15.11. // 17:30 – Бесплатна работилница за доење во Скопје
Кафе дружење каде ќе ги дознаете најважните факти за доењето и грижата за новороденчето.

rabotilnica za doenje

15.11. // 22:00 – Македонски Шлагери
Петочно патување низ времето со најубавите македонски евергрини.

cover 2

17.11. // 12:00 – Детска креативна работилница
Преку креативен пристап, емпатија и логично размислување создаваме уметнички дела.

17.11.
***

Овој месец ќе имате можност да дишете во духот на дизајнот. Public Room ќе биде центарот на најдобрите изложби во градот!

Иновативен фински дизајн, од 20. ноември!

finski dizajn

Skopje Design Week 2019, од 27. ноември до 1. декември!

sdw

Изложувачите на фестивалот погледнете ги на следниов линк

***

Ви посакуваме пријатна работна седмица!

Нашето електронско известување го испраќаме на нашите омилени личности, затоа што сакаме секогаш да се информирани за интересните случувања во Јавна Соба!

Очекувајте го нашето неделно известување и следниот понеделник.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе отвора изложба на Никола Радуловиќ
Следна објаваИнтернационален детски фестивал на театар-`СОНОТ НА ОБЛАЧЕТО`
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР