„Сакав да создадам место во кое можете да го заборавите вашиот стресен работен ден и да имате можност да го напуштите градскиот метежот во светол, нежен и малку зачудувачки дом …“

Со оваа реченица, младиот руски архитект Дмитри Ројтов го опишува неговиот дизајн на мал стан на Менхетен, во нијанси на шеќерно розова и зелена – нане нијанса, украсен со големи кактуси. „Бев инспириран од мексиканската тема, природните бои на пејзажот и живописот на таа традиционална архитектура“.

Мебелот и sидовите се во нијанси на розова боја, како и полиуретанските цевки кои се посебно обоени. За да се спротивстават на вертикалните линии, издолжената странична плоча е покриена со Terrazzo плочки.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да се решат проблемите во пријателството?
Следна објаваПочна првиот MakeCoProDox Forum
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР