Некогашната вила на поранешната легенда на холивудските хорори Винсент Прајс само што излезе на продажба за 21 милиони долари …

Неговата вила во шпански стил се наоѓа на само неколку минути од Сансет Булеварот и има осум спални соби, девет бањи и приближно 1,165 квадратни метри простор. За жал, подрумот на овој имот содржи само вино.

Актерот го поседуваше овој дом во текот на 60-тите, односно кога беше на врвот на својата кариера. Сегашниот сопственик на имотот е милијардерот Питер Сперлинг. Сперлинг го купи имотот за 14,95 милиони американски долари во 2004 година и внимателно го обнови со текот на годините.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФенди со фантастична есенска кампања!
Следна објаваНакит: Поблиску до Истокот – Golden Oasis на Piaget!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР