Golden Oasis е новата колекција накит на брендот Piaget која ја слави митологијата на Блискиот исток.

Топлото пладневно сонце кое се рефлектира во песокот на пустината и боите на дините со сите нијанси на розова боја на зајдисонцето, минливиот блесок на водата во оазите …

Источната поетика се вклопува во сликите кои ги создава Piaget околу идејата за „сончевата страна на животот“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавата вила на Винсент Прајс се продава!
Следна објаваМакедонија со освоено второ место на светскиот MOS натпревар во дигитална писменост
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР